Nový výrobek - Ultra zvlhčující kolagenový tělový balzám

21.03.2013 17:50

Zcela inovativní výrobek doplňující kosmetickou sérii Přírodní kolagen zde tentokráte  mimo jiné podporují blahodárné vlastnosti NMF, másla Shea, skvalanu, oleje ze sladkých mandlí, kyseliny hyaluronové a mnoha dalších aktivních látek, které tvoří složení Ultra zvlhčujícího kolagenového tělového balzámu.

Naše pokožka je tvořena tak, aby si byla sama schopná zajistit dostatečnou ochranu, zvlhčení, hustotu a pružnost.
Pravidelně se obnovuje, chrání náš organismus před škodlivými vlivy UV záření a zamezuje ztrátám vody. Voda je pro nás nejdůležitější látkou . Bez působení přirozených zvlhčujících činitelů by se voda velmi rychle odpařila a pokožka by se stala suchou a drsnou.

Správná péče o vysušenou pokožku spočívá v používání kosmetických přípravků, obsahujících zvlhčující složky a navracejících přirozenou hydrolipidovou rovnováhu v pokožce. V efektu používání dobrého balzámu vzniká na povrchu pokožky ochranný film, který umožňuje udržet vodu v pokožce, zlepšuje její ochranné vlastnosti - a co je nejdůležitější - zlepšuje její vzhled.

Suchost pokožky je stále častějším problémem dermatologie. Její bezprostřední příčinou je poškození ochranné hydrolipidové bariéry svrchní vrstvy pokožky. To všechno pak přináší pocity svědění, nadměrnou drsnost, slupování a rohovatění kůže.

K poškození hydrolipidové bariéry přispívají mimo jiné:

  • nízká vlhkost okolí, pobývání v klimatizovaných prostorách,
  • používání dráždivých mycích prostředků,
  • nadměrná expozice na vlivy slunečního záření,
  • nevhodné klimatické podmínky,
  • používání nevhodných kosmetických přípravků.

Teď už to není problém.

Použitím balzámu docílíte :

  • dlouhodobé zvlhčení a regenerace.

intenzivní vyživení pokožky.

  • viditelné zlepšení elasticity.
  • zmírnění loupání svrchní vrstvy a projevů suchosti.
  • Redukce přecitlivělosti u citlivé pokožky.

Složení balzámu kromě kolagenu tvoří tyto aktivní látky:

NMF (Natural Moisturizing Factor) - je to přírodní činitel chránící pokožku před dehydratací). Tyto látky váží ve zrohovatělé vrstvě pokožky vodu.


MOISTURIZING FACTOR - je komplexem látek, které regenerují přirozený činitel NMF.

Látka, která významně zvyšuje schopnost pokožky vázat vodu. Okamžitě zvyšuje úroveň jejího zvlhčení, hladkost a elasticitu, nikdy nevyvolává podráždění.

Máslo Shea (Butyrospermum parkii) - známé rovněž jako máslo karite, bylo používáno v péči o pokožku od pradávna.
Složky plodů stromu karite . Máslo karite zajišťuje, mimo dokonalého zvlhčení pokožky, také léčbu existujících kožních poruch. Právě tyto neobvyklé vlastnosti zajistily
karite jméno „strom života". Je ideálně přijímáno pokožkou, protože kombinace mastných kyselin (oleinová, stearinová, palmitová i linolenová) v něm obsažených připomíná přirozené složení kyselin zrohovatělé vrstvy pokožky.

Neobvykle vysoký obsah vitamínu A, E a F způsobuje, že toto máslo dodává pokožce základní složky, které jsou pro ni důležité pro zachování hladkosti, pevnosti a zdravé třpytivé barvyPečuje o pokožku, aniž by zanechávalo pocit mastnosty.
V Africe máslo karite představuje univerzální lék, zmírňující podráždění, napomáhající při zánětech na pokožce a rovněž u mnohých z dermatologických problémů. Díky svému pečujícímu působení zcela nahrazuje značkové balzámy na tělo. Obsahuje přírodní antioxidanty což přibržďuje procesy stárnutí. Zvlhčuje, vyhlazuje, vyživuje a regeneruje. Navrací pokožce pevnost a pružnost. Pomáhá proti striím a jizvám. Chrání před nepříznivými vlivy vnějších činitelů a počasí, zejména slunečního záření. Bývá používáno nejen v případě závažných dermatologických poruch, ale také při revmatismu, bolestech svalů a kloubů.
Je skvělý při péči o citlivou pokožku nemluvňat.

Skvalan - (nasycená a stabilní chemická forma skvalenu) - je dnes řazen mezi zcela exkluzivní komponenty v kosmetice.  Zajišťuje pokožce měkkost a elasticitu, brání ztrátám vody a navíc chrání před bakteriemi, plísněmi a škodlivým působením záření UV. Skvalan je antioxidantem - chrání lipidové struktury pokožky před oxidací a volnými radikály. Zvlhčuje, posiluje přirozenou lipidovou bariéru, lehce promašťuje. Je doporučován do výrobků proti vráskám, pro zralou pokožku, která již ztratila svůj přirozený obsah skvalenu. Rovněž působí hojivě na drobná poškození pokožky a na záněty. Nealergický. V kosmetice se používá skvalan získávaný z olivového oleje nejvyšší kvality. Je to zcela dokonalý nosič biologicky aktivních látek rozpustných v tucích. Olej ze sladkých mandlí - je to rostlinný olej, vytlačovaný ze semen mandlovníku, obecně z mandlí. Olej vytlačovaný ze semen obsahuje hlavně kyselinu oleinovou (60-70%) a linolovou (20-30%), kromě toho a vitamíny (A, B1, B2, B6, D, E) a minerály. Vyznačuje se změkčujícím působením (emolient) a vyživuje pokožku. Posiluje ochrannou bariéru epidermy, čímž rovněž zlepšuje zvlhčení pokožky. Díky své výjimečné jemnosti je doporučován k péči o citlivou pokožku novorozenců, pomáhá při dermitidě seborea nemluvňat, zjemňuje podraždění pokožky pod plenami, zarudnutí.
Má zmírňující účinky a doporučován především pro suchou a citlivou pokožku, poškozenou či podrážděnou. Jako podpůrný prostředek přináší skvělé efekty při péči o pokožku při ekzéméch a lupénce.

Kyselina hyaluronová (Hyaluronan sodný) - je to mukopolysacharid, který mezi sebou propojuje vlákna kolagenu a elastinu ve škáře, vyskytuje se přirozeně v našem organismu. Ve značném množství jej můžeme najít v kůži, zejména v jejích hlubších vrstvách, zvaných škára, kde spolu s vlákny kolagenu a elastinu tvoří podpůrný systém dermy a zároveň dbá o správné zvlhčení mezibuněčné tkáně pokožky. Kyselina hyaluronová vyplňuje mezibuněčnou tkáň, kde utváří vhodné prostředí pro reakce probíhající v pokožce a má neobvyklé schopnosti vázat vodu, je skutečnou zásobárnou zvlhčující zevnitř. Kyselina hyaluronová je schopná navázat tisíc až čtyři tisíckrát větší množství vody, než je její vlastní množství. Z toho důvodu bývá používána v kosmetických přípravcích jako jedna z nejcennějších zvlhčujících složek

GLYCERÍN - přirozeně chrání pokožku, proniká do mezibuněčných tkání, kde na sebe váže množství vody potřebné k zachování správného zvlhčení pokožky. Má skvělé uklidňující vlastnosti, učinně zvlhčuje i přesušenou pokožku se sklony k praskání, nadměrně vysušenou. Vyhlazuje, zlepšuje pružnost.
D-PANTENOL - Vitamín B5, neboli kyselina pantotenová je přírodní složkou, vyskytující se v pokožce i ve vlasech, je nezbytný pro jejich správné formování. Nedostatek vitamínu B5 se projevuje drsností a sloupáváním pokožky, vlasy rychleji šediví, stávají se pórovitými a matovějí.snadno proniká do pokožky, vlasů i nehtů,zmenšuje ztráty vody z pokožky a účinně ji zvlhčuje, přináší měkkost a elastičnost.

Uklidňuje a působí protizánětlivě; je nápomocný při podrážděních pokožky, doporučovaný při slunečních spáleninách, po holení i depilaci, zjemňuje zarudnutí, podráždění a svědění.

TRIGLYCERIDY KYSELIN KAPRILOVÉ A KAPRONOVÉ - posilují lipidové bariéry uvnitř zrohovatělé vrstvy.

ALANTOIN - složka močoviny, působí regeneračně, zjednodušuje hojení a obnovu poškozené svrchní vrstvy pokožky. Snižuje pálení, zjemňuje zarudnutí u citlivé pokožky. Má rovněž zvlhčující účinky, vyhlazuje a změkčuje pokožku.
Jak je vidět - do složení tohoto balzámu bylo vloženo mnoho práce, ale šetřeno nebylo ani na jeho složkách. Vedle již známých a ověřených složek v něm nacházíme i nejvíce inovativní kosmetické složky v současné biotechnologii, od nichž je očekáváno opravdu účinné zvlhčení pokožky. Testy přinesly nevídané výsledky. Proto byl tento balzám nazván ultra zvlhčující.

Způsob použití:

Nanést balzám na pokožku a jemně vmasírovat krouživými pohyby směrem nahoru až do úplného vstřebání. Doporučená aplikace na celé tělo, hlavně na suchá místa. Pro optimální výsledek doporučujeme nanášet 2 krát denně - ráno a večer.

Cena: 1190,-  Kč za 300 ml balení

Zpět