Vitamín C-olway

21.03.2013 17:30

Pár slov o vitamínu C-olway..

Biotechnologicky nejmodernější. Nejlepší na trhu. Ve žluťoučkých tobolkách z rybí želatiny s nápisem Colway. Zcela košér, dle norem GMP.

V dobré ceně: 670 Kč

Vitamín C je nejdůležitějším mezi vitamíny, které přijímáme ve výživě, i kdyby to mělo mít význam jen pro jeho roli při procesu vzniku tělesného kolagenu - bílkoviny mládí a hlavní složky pojivové tkáně. Člověk je jedním z nemnoha savců naší planety, jehož organismus v játrech vitamín C nevytváří. Extrémním příkladem katastrofálních následků jeho nedostatku jsou kurděje. Nemoc, která se projevovala zastavením procesů tvorby kolagenu. Ani dnes nemíváme možnost vždy zcela účinně dbát o pravidelný přísun vitamínu C do organismu. Navíc mnohé nepříznivé civilizační vlivy nás stále častěji řadí mezi osoby se zvýšenou spotřebou této látky.

 Bioorganický vitamín C je zcela přírodní levotočivou formou a vstřebává se stejně jako vitamíny získávané z potravin. Stejný je přece i jeho původ.

Vitamín C-olway

  • zásobuje organismus přírodním vitamínem C
  • stimuluje procesy tvorby kolagenu
  • podporuje funkci imunitního systému
  • zpevňuje stěny cévního systému

1 kapsle obsahuje 200 mg vitamínu C, což představuje 250 % DDD (doporučované denní dávky).

Obsahuje:

Mletá zrníčka naklíčené pohanky (fagopyrum esculentum moench). Pohanka je rostlinou, která je již tisíce let používaná ve východní medicíně proti vysokému krevnímu tlaku, slabému oběhu krve, alergii, křečovým žilám, omrzlinám, dysfunkci kapilárních cév a mnoha jiným zdravotním problémům, jako jsou např. projevy předčasného stárnutí organismu. Představuje bohatý zdroj bioflavonoidů, enzymů a jiných látek, které byly uznány za zdraví prospěšné. Ze zrníček pohanky se získává rutin, kvercetin, hesperidin, hyperozid, angiotensin a inhibitory lipázy. Obsahují vitamíny B1, B2, P a PP. A rovněž bílkoviny (12-15 %) a osm cenných aminokyselin, jako např. lyzin (5-7 %), lecitin, koenzym Q10, lipidy, minerály (železo, fosfor a měď, nikl, kobalt, bor, zinek, vápník, hořčík, mangan, selen a jód), organické kyseliny: galusová, kávová, chlorogenová a protokatechová. Z klíčící pohanky se extrahuje levotočivá forma vitamínu C o největší vstřebatelnosti (v organismu člověka). Ve zralých zrníčkách pohanky se již vitamín C prakticky nevyskytuje. Rostlinka hospodaří se svojí vitální biologickou silou v etapě klíčení. Extrakt z naklíčených zrníček může obsahovat až 26 % nejlépe vstřebatelné levotočivé formy vitamínu C. Lyofilizáty a extrakty zelené pohanky jsou velmi hodnotným komponentem výživových doplňků, protože její klíčky obsahují velké množství flavonoidů (46 000 ppm). ".

Mleté plody hořkého pomeranče (citrus aurantium L.). Hořký pomeranč nepatří mezi jedlé druhy ovoce. Představuje však výborný zdroj levotočivé formy vitamínu C, jehož množství může představovat v standardním výtažku až 42 %. Hořké pomeranče jsou však na rozdíl od těch běžných mnohem bohatší nejen o vitamín C, ale také o polyfenoly, antokyany a jiné silné antioxidanty. Např. bioflavonoidy - hesperidin a narirutin, thiamin, rostlinné kyseliny jako: kyselina listová, hydroxyskořicová, kávová, kumarová, sinapová, ferulová, a k tomu: beta-karoten, provitamíny, vitamíny B1, B2, B6, z minerálů např. vápník, fosfor, železo, hořčík, sodík, selen a draslík. Kromě obsahu skvěle vstřebatelné formy vitamínu C je hořký pomeranč slavný především díky extraktu z jeho plodů - synefrinu - přírodní náhražky z trhu již staženého neslavně proslulého efedrinu. Synefrin má vědecky potvrzené vlastnosti, stimulující procesy termogeneze lipolýzy (rozkládání tuků) a také schopnost potlačovat chuť k jídlu. Proto se stal žádoucím komponentem pro účinné prostředky k hubnutí.

Vážení, tímto k vašim rukám klademe dle názoru mnoha autorit v současné době nejlepší vitamín C v Evropě.

Přípravek ve svém složení NEOBSAHUJE syntetické formy kyseliny askorbové, minerál-ní askorbinany, citrinany, potravinářské konzervanty, barviva, aromatizující látky, cukry, soli, škrob, kvasnice, pšenici, gluten, sóju, zelený pepř, komplexy izolovaných bioflavonoidů, glycerín, karamel, celulózu, sorbitol, přídavky zahuštěné pomerančové šťávy, sacharín, cukralózu, fruktózu, guarovou či celulózovou gumu, oxid křemičitý, karboxymetylové sloučeniny, dextrózu ani žádné suroviny pocházející z geneticky modifikovaných rostlin.

Složení:

  • Výtažek z naklíčených zrníček pohanky obecné (Fagopyrum esculentum Moench), výtažek z plodů hořkého pomeranče (Citrus aurantium L.)
  • Pomocné látky: rybí želatina (obal tobolky), stearan hořečnatý (přírodní protihrudkující látka).

1 balení obsahuje 100 ks tobolek a stojí 670,- Kč

1 tobolka v 670 mg hmotnosti obsahuje:

  • Mletá zrníčka naklíčené pohanky (fagopyrum esculentum moench) - 200 mg.
  • Mleté plody hořkého pomeranče (citrus aurantium L.) - 375 mg.

Způsob užívání:

jako výživový doplněk - doporučujeme užívat 1 tobolku denně, v době, kdy nebudete konzumovat pokrm obsahující ovoce, zeleninu či jiné zdroje přírodního vitamínu C. Doporučujeme rovněž rozdělit dávku obsaženou v jedné tobolce a rozsypat ji v průběhu dne do konzumovaných jídel. Nepřekračujte doporučovanou dávku v průběhu dne. Zvýšení denní dávky užívaného suplementu konzultujte s lékařem. Přípravek nelze používat jako náhradu pestré výživy.

Skladování: Skladujte při pokojové teplotě, v suchém místě, mimo dosah dětí, uzavřené v originálním balení.

Kontraindikace: Přecitlivělost na kteroukoli ze složek suplementu.

Zpět